Monika Popiołek

Prezes i Dyrektor Zarządzający

Prezes i Dyrektor Zarzadzający  Agencji MAart Sp. z o.o. od 1991 r.. Odpowiada głównie za wdrażanie w firmie rozwiązań strategicznych, rozwój i zarządzanie jakością. Absolwentka Instytutu Anglistyki UW (magister), podyplomowych studiów menedżerskich Executive MBA w Szkole Biznesu PW (program partnerski z London Business School, HEC Paris i NHH Bergen – dyplom MBA z wyróżnieniem) i studiów doktoranckich w Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej (SGH) - jako naukowiec specjalizuje się w strategicznym zarządzaniu jakością.

Od 2001 - 2009 prezes największego stowarzyszenia MBA – Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej (SAAMBA), a następnie Przewodnicząca Rady Nadzorczej SAAMBA. Członek założyciel PSBT od 2001 r. - wczesniej w Sądzie koleżeńskim i Zarządzie PSBT, a od 2011 - do teraz (wybierana co dwa lata) prezesa Polskiego Stowarzyszenia Biur Tłumaczeń (PSBT).

Monika Popiołek pozostaje członkiną wielu stowarzyszeń branżowych (m.in. członek-ekspert TEPIS, członek-głosujący ATA, członek założyciel SAIP i Fundacji Absolwentów Politechniki Warszawskiej). Ponadto, jest tłumaczem przysięgłym, jęz. angielskiego od 1998 roku, ekspertem ds. zawodu tłumacza przy Instytucie Pracy, przewodniczącą Komitetu Technicznego PKN KT 256 ds. Terminologii, Innych Zasobów Językowych i Zarządzania Treścią od 2007 r. oraz polskim ekspertem branżowy i szefową delegacji do ISO TC 37 i CEN 07. Aktywnie zaangażowana w tworzenie i redakcję międzynarodowej normy dla branży tłumaczeń ISO 17100 w latach 2011 - 2015, jest też autorką systemu certyfikacji za zgodnośc z ISO 17100 - odpowiedzialną m.in. za proces akredytacji i midzynarodowe szkolenie audytorów dla tej normy. Obecnie pełni funkcję lidera i głównego redaktora dla dwóch nowych norm międzynarodowych - ISO 20771 (Legal Translation - Requirements) i ISO 21999 (Translation QA and Assessment - models and metrics), które właśnie powstają w ISO TC 37.

Zawodowo interesują ją głównie normy, zarządzanie jakością, strategia, perfekcjonizm i skomplikowane projekty.

Natomiast prywatnie ma zbyt wiele zainteresowań, ale generalnie lubi sport – a zwłaszcza nurkowanie, pływanie, żeglarstwo, narty, tenis – ale też ekstremalne poznawanie świata, ciągłe podróże, styl Art Deco i prawdziwe wyzwania.