Agencja MAart Sp. z o.o. to jedno z największych biur tłumaczeń w Polsce, specjalizuje się w realizacji dużych projektów dla korporacji i instytucji rządowych. Od lat kompleksowo obsługuje takie instytucje, jak: Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Finansów, NIK, GUC, NBP, a teraz także instytucje unijne: Parlament Europejski, Komisję Europejską, Komitet Społeczno-Ekonomiczny oraz Komitet Regionów.

Od 1994 roku działa również MAart Language College oferujący kursy językowe dla firm i agencji rządowych.

Agencja MAart zdecydowała się na wdrożenie kompleksowego, zintegrowanego rozwiązania wspomagającego procesy zarządzania: Microsoft Business Solutions Great Plains Standard i Logotec CRM9000® Web Edition. Jest to pierwsza wspólna sprzedaż Standardu, jak i CRM9000 w ramach budowanej przez Great Plains Polska sieci partnerskiej. Wdrożenie przeprowadzi firma Internet Solutions and Systems – autoryzowany Partner systemu Great Plains Standard i Logotec CRM9000.

Agencja MAart Sp z o.o. powstała w 1991 roku i jest obecnie jednym z największych biur tłumaczeń w Polsce, obsługuje głównie korporacje, administrację rządową oraz instytucje unijne. Od 1994 roku działa również MAart Language College oferujący profesjonalne kursy językowe dla korporacji i instytucji rządowych. Agencja zapewnia kompleksową obsługę w zakresie tłumaczeń, zwłaszcza w takich dziedzinach, jak: prawo przedsiębiorstw, akty prawne Unii Europejskiej, finanse, bankowość, taryfy celne, CRM, ochrona środowiska, audyt finansowy, zarządzanie, zarządzanie zasobami ludzkimi, księgowość, konsulting, IT, ekonomia, rolnictwo, administracja, medycyna, farmacja oraz przemysł.

Agencja MAart specjalizuje się w obsłudze dużych, kompleksowych projektów, które wymagają profesjonalnego zarządzania i koordynacji prac zespołów tłumaczy, ekspertów oraz weryfikatorów. Agencja ma wieloletnie doświadczenie w obsłudze długoterminowych kontraktów, z których większość realizowana jest dla administracji publicznej na podstawie przetargów na zamówienia publiczne. Od lat klientami Agencji MAart są tak poważne instytucje, jak: Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Gospodarki, Najwyższa Izba Kontroli, Warszawska Giełda Papierów Wartościowych, Główny Urząd Ceł, Międzynarodowy Fundusz Walutowy, a od niedawna także Parlament Europejski, Komisja Europejska, Komitet Społeczno-Ekonomiczny i Komitet Regionów.

Niewątpliwym atutem Agencji MAart jest też duże doświadczenie w opracowywaniu lokalizacji oprogramowania i tłumaczeń dokumentacji technicznej dla międzynarodowych klientów, m.in.: dla Apple Computer IMC Polska i Microsoft (pionierskie tłumaczenie i lokalizacja Microsoft EXCEL 5.0), PWC Consulting/IBM Poland (system CRM dla Telekomunkacji Polskiej S.A.), J.D. Edwards, Siemens – Nixdorf, Rank Xerox Polska.

Kluczem do sukcesu Agencji MAart jest zbudowanie kompleksowego systemu obsługi klienta opartego na indywidualnym podejściu do każdego zamówienia i zorientowanego na potrzeby zamawiającego, dlatego m.in. do każdego projektu dobierany jest odpowiedni zespół tłumaczy potrafiący możliwie najlepiej spełnić oczekiwania klienta, tworzone są specjalne glosariusze terminologiczne dla określonych projektów lub klientów.

Agencja MAart stosuje strategię daleko idącej specjalizacji branżowej w połączeniu z profesjonalnym zarządzaniem i naciskiem na innowację. Między innymi dlatego, jako jedno z niewielu biur tłumaczeń w Polsce, ma doskonałe bazy terminologiczne i odpowiednie narzędzia zapewnienia jakości przy zastosowaniu CAT (Computer Assisted Translation), co w połączeniu z rygorystycznym systemem weryfikacji (zgodnym z ISO 9001:2001) daje jej wyraźną przewagę konkurencyjną przy zarządzaniu dużymi projektami.

„Efektywne zarządzanie relacjami z klientem nie jest dziś możliwe bez nowoczesnego systemu klasy CRM” – mówi Monika Popiołek, prezes Agencji MAart Sp. z o.o. „Do tej pory korzystaliśmy z aplikacji CRM, którą sami opracowaliśmy w połowie lat dziewięćdziesiątych. Jednak dynamiczny rozwój firmy wymagał dalszej rozbudowy systemu, a nasze własne rozwiązanie nie było wystarczająco skalowalne”.

Agencja zaczęła poszukiwać nowego systemu. Wybór nie był prosty, ponieważ firma potrzebowała rozwiązania kompleksowego, zintegrowanego i skalowalnego, a przy tym na tyle elastycznego, aby sprawdziło się w tak specyficznej branży, jak tłumaczenia i obsługa językowa instytucji. Co więcej, system musiał być odpowiedni do potrzeb i możliwości inwestycyjnych Agencji MAart.

„Jako firma z sektora SME (Small & Medium Enterprise), potrzebowaliśmy rozwiązania, które byłoby z jednej strony bardzo rozwojowe i innowacyjne, i pozwoliłoby nam uzyskać wyraźną przewagę konkurencyjną, a z drugiej strony niedrogie i łatwe do wdrożenia” – mówi Monika Popiołek – „bardzo istotnym czynnikiem był także wybór odpowiedniej, można powiedzieć „zaufanej” firmy wdrożeniowej”.

Firma wybrała nowoczesne, zintegrowane rozwiązanie, złożone z dwóch odrębnych, ale całkowicie kompatybilnych systemów: Microsoft Business Solutions Great Plains Standard oraz Logotec CRM9000® Web Edition. Co istotne, jest to pierwsza wspólna sprzedaż Standardu i CRM-a w ramach rozbudowywanej sieci partnerskiej Great Plains Polska.

„Stworzyliśmy koncepcję integracji 3 krytycznych elementów: systemu CRM, systemu do zarządzania niewielką firmą oraz Microsoft Business Portal” – mówi Monika Popiołek. „Zdecydowaliśmy się na Great Plains Standard w połączeniu z Logotec CRM9000®, ponieważ systemy te są doskonale kompatybilne, a ponadto współpracują z dowolnym oprogramowaniem firmy Microsoft, na którym głównie pracujemy, podobnie zresztą jak nasi klienci. Taka konfiguracja systemowa umożliwi nam dalej przeniesienie części naszych operacji biznesowych na platformę Business Portal. Opisywaną aplikację cechuje też bardzo duża funkcjonalność, elastyczność i skalowalność. Bardzo ważna jest gwarancja tak renomowanej firmy, jak Microsoft, że systemy te będą w przyszłości dalej rozwijane”.

Wdrożenie systemu w Agencji MAart zostanie przeprowadzone przez autoryzowanego partnera Great Plains Polska, firmę Internet Solutions and Systems. Wdrożenie obejmie instalację Great Plains Standard na 4 użytkowników, w tym: pakiet Finansowo-Księgowy wraz z modułami dodatkowymi: FRx Drill Down Viewer, Analizy Wielowymiarowe, Wielowalutowość oraz Windykację Należności oraz pakiet Dystrybucja i Kadry/Płace. Z kolei w ramach Logotec CRM9000® Web Edition wdrożony zostanie pakiet Standard oraz Sprzedaż na 9 użytkowników.

„Udało nam się związać z zaufaną firmą wdrożeniową, która bardzo dobrze rozumie nasze potrzeby. Konfiguracja nowoczesnego oprogramowania oraz profesjonalnego integratora może zapewnić nie tylko skuteczność wdrożenia, ale także efektywność dalszego zarządzania i serwisowania tych systemów” – ocenia Monika Popiołek.

Microsoft Business Solutions Great Plains Standard to łatwy i szybki do wdrożenia system do zarządzania małą i średnią firmą, z wbudowaną bazą danych Microsoft SQL Server w wersji MSDE, posiadający integrację z pakietem Microsoft Office oraz zgodny z polskimi przepisami księgowymi i dostosowany do wymogów Unii Europejskiej. Natomiast Logotec CRM9000® Web Edition to nowy, uniwersalny system klasy CRM, który bazuje na sprawdzonych rozwiązaniach oferowanych przez system Zarządzania Dokumentami i Przepływem Informacji – Logotec DDM9000®. Oba systemy są ze sobą w pełni zintegrowane. Otwartość CRM9000® umożliwia również jego integrację z systemami klasy ERP w szczególności z systemami finansowo-księgowymi oraz logistycznymi. Dane pochodzące z tych systemów mogą w znaczący sposób uzupełniać informacje gromadzone w CRM9000®, zapewniając m.in. tworzenie kompletnych analiz. Dodatkowo system posiada wbudowane narzędzia i funkcje zarządzania obiegiem dokumentów oraz wspierania procedur ISO. Funkcjonalność ta, związana z zarządzaniem dokumentami, będzie bardzo wspierała podstawowe procesy biznesowe w Agencji MAart.

„Wybrany system umożliwi nam zrealizowanie ambitnych, skomplikowanych założeń operacyjnych, w tym ułatwi pełne wdrożenie ISO 9001:2000 na wszystkich polach. Jednocześnie, pomimo znacznych nakładów finansowych, jest dla nas inwestycją wykonalną. Uwzględniając przewidywany wzrost gospodarczy i korzyści dla naszej branży wynikające z wejścia do UE można powiedzieć, że inwestycja ta zwróci się w ciągu 2–3 lat” – prognozuje Agnieszka Hein, dyrektor generalny Agencji MAart.