Agencja MAart specjalizuje się w obsłudze dużych, kompleksowych projektów, które wymagają profesjonalnego zarządzania i koordynacji prac zespołów tłumaczy, ekspertów oraz weryfikatorów. Agencja ma doświadczenie w obsłudze długoterminowych kontraktów, z których większość realizowana jest dla administracji publicznej na podstawie przetargów na zamówienia publiczne.

MAart zbudował system obsługi klienta oparty na indywidualnym podejściu do zamówienia i zorientowanego na potrzeby zamawiającego. Do każdego projektu dobierany jest odpowiedni zespół tłumaczy potrafiący możliwie najlepiej spełnić oczekiwania klienta, tworzone są specjalne glosariusze terminologiczne dla określonych projektów lub klientów. Agencja stosuje strategię specjalizacji branżowej w połączeniu z naciskiem na innowację. Dysponuje bazami terminologicznymi i odpowiednimi narzędziami kontroli jakości przy zastosowaniu CAT (Computer Assisted Translation) w połączeniu z systemem weryfikacji zgodnym z ISO 9001:2001.

„Efektywne zarządzanie relacjami z klientem nie jest dziś możliwe bez nowoczesnego systemu klasy CRM” – mówi Monika Popiołek, prezes MAart. „Do tej pory korzystaliśmy z aplikacji CRM, którą sami opracowaliśmy w połowie lat dziewięćdziesiątych. Jednak dynamiczny rozwój firmy wymagał dalszej rozbudowy systemu, a nasze własne rozwiązanie nie było wystarczająco skalowalne”.

Firma wybrała nowe rozwiązanie, złożone z dwóch odrębnych, ale kompatybilnych systemów: Microsoft Business Solutions Great Plains Standard oraz Logotec CRM9000 Web Edition. Co istotne, jest to pierwsza wspólna sprzedaż Standardu i CRM-u w ramach sieci partnerskiej Great Plains Polska.

„Stworzyliśmy koncepcję integracji 3 krytycznych elementów: systemu CRM, systemu do zarządzania niewielką firmą oraz Microsoft Business Portal”, mówi Monika Popiołek. „Zdecydowaliśmy się na Great Plains Standard w połączeniu z Logotec CRM9000, ponieważ systemy te są doskonale kompatybilne, a ponadto współpracują z dowolnym oprogramowaniem firmy Microsoft, na którym głównie pracujemy, podobnie zresztą jak nasi klienci. Taka konfiguracja systemowa umożliwi nam dalej przeniesienie części naszych operacji biznesowych na platformę Business Portal”.

Wdrożenie obejmie instalację Great Plains Standard na 4 użytkowników. W ramach Logotec CRM9000 Web Edition wdrożony zostanie pakiet Standard oraz Sprzedaż na 9 użytkowników.

BiznesNet.pl, opr. Arkadiusz Wolski